CNC OKSİJEN KESİM

Hızlı ,Kaliteli, Yüksek Kesim Kapasitesi ile  Oksijen Kesimler

"350mm e Kadar Kesim Yapabiliyoruz"...

Oksijen Kesim Teknolojisi Nedir?

 

Cnc oksijen kesim şekli en yaygın kullanılan kesim işlemidir. Metal malzeme yanıcı birgazın oksijen ile yakılmasıyla elde edilen yüksek ısı ile tutuşma sıcaklığına kadar ısıtıldıktan sonra, ısıtılmış bölge saf oksijen gaz jeti ile kesilir. Oksijen ve ısınmış metal bölgesi arasında oluşan  ekzotermik reaksiyon sonucunda,  oksijen metali yakar ve yanma ürünü olan metal oksidi malzemenin arkasından üfleyerek dışarı atar.

 

Cnc oksijen kesim ile yanıcı gaza ve nodül şekline bağlı olarak en iyi kesim performansı ve kalitesi elde edilir. Bir metalin oksijen ile kesilebilmesi için bu malzemenin oksitlenebilmesi, oksitlerin ergime sıcaklığının esas metalden daha düşük olması, oksitlerin akışkan olması, oksitleme sıcaklığına kadar ulaşılması gerekir. Bunun için asetilen veya LPG gibi bir yanıcı gazın oksijen ile bir şalomada yakılması gerekir. Buna  ön ısıtma alevi denir.

 

Cnc oksijen kesim şeklinde yanıcı  oksijen ve gaz girişi bulunur. Bu gazlar ya şaloma içindeki bir mikserde veya lülede karışır. Şalomanın ucundaki küçük deliklerden çıkarak yanar ve ön ısıtma sağlanır. Bilahare oksijen mandalına basılarak bu bölgeye oksijen gönderilir ve kesme işlemi yapılır. 

"Ve demir bizimle şekilleniyor"

TANITIM FİLMİ

  • whatsapp
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

©2018 BY YAĞCILAR A.Ş